cím: Római Katolikus Iskolakápolna Sóly Kossuth utca 1

Sóly fiók egyházban Mester (tanító) foglalkozott a tanulókkal aki a kántori tevékenységet is ellátta A tanító lak fenntartására a pénzt az apátság adta, a fuvarozást és egyéb munkákat a helybéli lakosok végezték el. A tanítólak állt egy szobából,  egy konyhából, gazdasági épületekből, egy kamrából, egy pincéből és egy istállóból.

Iskolatörténeti tárgyak képeinek gyűjteménye. A közeljövőben bővítve lesz

A kápolna 1974 szeptemberében már iskolaként nem funkciónál. Utolsó tanítója Benkő Józsefné Éva néni volt, akire még mindig szívesen emlékeznek a volt tanulók. Az iskolának hangulata volt és a kikerült diákok tudása sem maradt el a többi iskolában tanult diákokétól.
Erre az oldalra korabeli bizonyítványokat és egyéb iskolatörténeti tárgyat is szeretnénk  közzétenni a jövőben.

A volt kántortanítói lakás

| főoldal | miserend | harangok | iskola | kálvária | hírek | adomány | képek | tennivalók | kapcsolat | e-mail | webszerkesztő |